Vianočný koncert

Vianočný koncert

V piatok 9. 12. dopoludnia sa žiaci všetkých ročníkov našej školy zúčastnili v Dome umenia na koncerte Štátnej filharmónie Košice s názvom Vianoce vo filme. Žiakom sa páčili najmä melódie z tých rozprávok a filmov, ktoré už poznajú: Tři oříšky pro Popelku, Perinbaba či Sám doma. Veľkým zážitkom bolo tiež vypočuť si nádherné skladby ako Nella Fantasia v podaní sólistky Tatiany Hajzušovej a originál skladby Jingle Bells, ktorú spolu s orchestrom zaspieval Detský spevácky zbor Pro Musica – Magnólia. Azda najlepšie vystihuje dojem žiakov po koncerte otázka, ktorú mi položila jedna žiačka: Pán učiteľ, a kedy pôjdeme na ďalší koncert? Myslím, že sa nemýlim, keď poviem, že všetci sa už tešíme na ďalšiu takúto akciu, aj keď bude možno až o rok. 

Mgr. Nikolaj Duda, učiteľ HUV

Prípravu na túto akciu zažili naši žiaci v druhej časti MUSIC WORKSHOPU pod názvom „Ako si užiť koncert?“   Preberali sme otázky: Ako sa obliecť na kultúrne podujatie ? Ako sa správať počas koncertu? Kedy je vhodné tlieskať? Ako oceniť hudobníkov? Všetci naši žiaci už vedia, čo je to STANDING OVATION a ako vyjadriť „BRAVÓ!“