DE┼ç ZEME ­čîĆ Fotogal├ęria aktiv├şt

D┼ła 21.4.2023 pri pr├şle┼żitosti D┼çA ZEME (22.4.) sme mali mo┼żnos┼ą u┼żi┼ą si de┼ł pln├Ż skvel├Żch, z├íbavn├Żch, ale aj pou─Źn├Żch aktiv├şt. Najm├Ą v dne┼ínom svete vn├şmame d├┤le┼żitos┼ą vyjadri┼ą na┼íe postoje k n├í┼ímu ┼żivotn├ęmu prostrediu. Ka┼żd├Ż ro─Źn├şk prilo┼żil ruku k dielu a spolo─Źne vy─Źistili are├íl ┼íkoly. Na┼íi mal├ş ┼íportovci zo ┼íportov├Żch tried samozrejme vy─Źistili okolie ┼íportov├ęho ihriska. ­čîĆ­čî╝ 

Ka┼żd├Ż rok 22.apr├şla oslavujeme SVETOV├Ł DE┼ç ZEME. Tento sa za─Źal oslavova┼ą v roku 1970 ako reakcia na rozsiahle po┼íkodzovanie ┼żivotn├ęho prostredia. V tento de┼ł, ale aj  mimo tohto d┼ła sa usilujeme na┼íej plan├ęte pom├┤c┼ą, ke─Ć┼że Zem je pre n├ís jedin├í a jedine─Źn├í a mali by sme sa o ┼łu dokonale stara┼ą.
Aj na┼ía z├íkladn├í ┼íkola sa zapojila a prispela svojimi aktivitami k zve─żadeniu, oslave a poznaniu na┼íej plan├ęty.
Do aktivit sa zapojili ┼żiaci celej ┼íkoly. Aby okolie na┼íej ┼íkoly bolo ─Źist├ę a pr├şjemn├ę  ┼żiaci zrealizovali pod veden├şm svojich u─Źite─żov zber odpadkov a vyzbierali nieko─żko vriec ne┼żiaduceho odpadu v okol├ş ┼íkoly.
V triedach na 1. stupni sme zrealizovali kr├ítky EKO  kv├şz  “ a s├║┼ąa┼ż pod n├ízvom “ “     „H├üDANKOVANIE“. 
Na druhom stupni  prebiehal  tie┼ż s├║┼ąa┼żn├Ż EKO kv├şz zameran├Ż na zauj├şmav├ę inform├ície o tom ako obrovsk├ę mno┼żstvo odpadu v s├║─Źasnosti  ohrozuje na┼íu plan├ętu Zem, ─Źo sa stane ak tomu nezabranime a budeme v zhroma┼ż─Ćovan├ş pokra─Źova┼ą ─Ćalej.
 
Spolo─Źnou aktivitou bol odkaz v┼íetk├Żch ┼żiakov na┼íej ┼íkoly na  dlh├Ż list s mno┼żstvom odkazov na z├íchranu a zve─żadenie na┼íej plan├ęty ZEM.