List pre moje ,,Ja“

 

Čo by ste povedali na to, keby ste vo svojej schránke našli list? Pozor! Súkromný list plný sladkých slov, v ktorom Vám niekto, kto Vás miluje, skladá komplimenty, oceňuje Vaše schopnosti a poukazuje na Vaše najlepšie vlastnosti. Nemožné? Tak si ho napíšte SAMI – presne tak, ako si ho napísali žiaci 7.A triedy. Naši žiaci v ňom vyjadrili, čo majú na sebe radi takým spôsobom, akoby to písali niekomu inému. Toto cvičenie je dôležitou technikou, ktorá pomáha dvíhať sebavedomie, rozvíjať pocit hrdosti na vlastné pozitívne vlastnosti a úspechy, uvedomovať, koľko kvalít v sebe naši žiaci majú a v neposlednom rade osobnostne rásť.  A ako sa im to podarilo? Nuž, niektorí splnili úlohu veľmi rýchlo a niektorí svoje pozitíva nepoznali…A Čo Vy? Koľko slov uznania by ste si doň zapísali?:)